Novinky v Tyrkysové knihovničce – prosinec 2018

Jak je u nás zvykem, prosinec bývá na knižní novinky nejnabitější – narozeniny a Vánoce udělají svoje. Tentokrát do naší knihovničky přibylo celkem 17 kousků 🙂

Jako první nám společně s časopisem Pevnost přibyl thriller z období 2. světové války Rozkazy z Berlína Simona Tolkiena (podobnost jmen s J. R. R. Tolkienem není náhodná, jedná se o jeho vnuka). Prvním narozeninovým dárkem se pak hned z kraje měsíce stal druhý díl slavné Zaklínačské ságy Andrzeje Sapkowskiho Meč osudu. A do třetice jeden recenzní výtisk, pokračování ekologické série, jejímž prvním dílem byla vydařená Historie včel od Maji Lunde – Modrá.

Dalším dárkem se stal Projekt Kronos od českého autora Pavla Bareše. Štěstí se na mě usmálo i v tomto měsíci, na Instagramu @thedavanity, a přineslo s sebou hned tři nové kousky – Žlutý svět Alberta Espinosy, Fakt se to stalo? Jenny Lawson a ruské young adult Rozbité zrcadlo Aliny Bronsky. Dorazila mi také další z knih, jejíž vznik jsem podpořila, tentokrát naučná Pokojovky a jak se o ně starat od tria Aneta Vachová, Rozi Zacharov a Zuz Gašparovičová.

Samozřejmě mne neminuly ani nákupy. V Knižním klubu jsem pořídila další knihu islandské autorky Auður Avy Ólafsdóttir, které se pyšní krásnými a stylovými obálkami – Nad propastí byla tma. A pak také průvodce po Londýně – z praktických důvodů, neboť nás v únoru a květnu čekal výlet 🙂

Od nakladatelství Epocha jsem pak objednávala nejnovější „kotletovku“ Řetězová reakce a přihodila i Alláhův hněv Leoše Kyši (první díl, Poutník z Mohameda, už bohužel neměli a ani nikde nemají, a letos vyšly oba díly znovu už jako další kniha Františka Kotlety, takže se mi ta koupě evidentně moc nepodařila 🙁 ).  Pořídila jsem si i další díl série Kladivo na čaroděje – Město mrtvých – a sbírka se mi pomalu ale jistě rozrůstá 🙂

A už jsme skoro u konce. Druhý recenzní výtisk, tentokrát od nakladatelství Portál – Náš velký útěk Andrey Hejlskov už mám samozřejmě přečtený, zato výhru ve vánoční soutěži nakladatelství Kosmas – Zlatý poklad – schovanou v knihovničce. Na úplný závěr dva dárky. Prepperskou knihu Ruka noci podaná od Václava Cílka, Ferdinanda Šmikmátora ode mě dostal k Vánocům manžel a jednu z mála chybějících pratchettovek – Klobouk s oblohou – jsem dostala pod stromeček zase já.

Co nového se v poslední době objevilo ve vašich knihovničkách? Inspirujte 🙂