Unboxing – S dětmi o bylinkách

V úterý mi dorazila milá zpráva o výhře z nakladatelství Portál a dnes už na mě vyčuhovala ze schránky! Pojďte se se mnou pokochat…

 

Kdopak už ví, která krásná dětská knížka to vykukuje?

Ano, je to nádherná knížka Jde sem lesem od Daniely Krolupperové s krásnými ilustracemi Evy Chupíkové. Už se moc těším, až se do ní začtu, jen první prolistování mne hodně navnadilo a veškeré ilustrace jsou opravdu nádherné!
Anotace
Cesta lesem se stala pro malého chlapce Toníka napínavým dobrodružstvím a přinesla mu také seznámení s některými léčivými rostlinami. Chlapec tráví prázdniny na venkově u babičky, a protože se nechoval příliš dobře, musí za trest nevědomky překročit bludný kořen a ztratí se v lese. Čtenář sleduje Toníkovo napínavé dobrodružství s panenkami z květin a skřítky, kteří se mu snaží pomoci najít cestu z tajemného hvozdu. Děti se při četbě seznámí s některými léčivými rostlinami, pochopí, že každá rostlina má na světě své místo, a poznají také, že řada rostlin může být pro lidi užitečná. Aby si získané poznatky upevnily, mohou si společně s rodiči zodpovědět otázky na konci každé kapitoly. V poznávání rostlin dětem pomáhají názorné ilustrace.
 


 
Jde sem lesem – Daniela Krolupperová
Portál, 2016, 88 stran
978-80-262-1102-0
Za výhru děkuji nakladatelství Portál 🙂
Líbilo se vám? Sdílejte článek s ostatními!
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email
Print this page
Print