Příliš dlouhá swingers party

Povídková Příliš dlouhá swingers party nebyla mým prvním setkáním s Františkem Kotletou, oproti brutální upírsko-emzácké trilogii Bratrstvo krve se ale dostáváme do jiných vod 🙂 Jak druhé rande s bruntálským řezníkem dopadlo?

Děj Příliš dlouhé swingers party se opět točí okolo nadpřirozena, tentokrát se ale setkáváme spíše s magií, okultismem a šamanismem. Ústřední postavou je profesor Tomáš Kosek, který se díky (nebo kvůli?) jedné neškodné konzultaci stane detektivem, zabývajícím se právě zločiny s magickým podtextem. V pěti na sebe navazujících povídkách se s ním podíváme nejen po českých luzích a hájích, ale i do Afriky.

Oproti předchozím Kotletovým dílům bylo ubráno na akčnosti, za to ale výrazně přidáno na sexu, jak už napovídá název knihy a obálka 🙂 Mimochodem právě povídka, podle níž je celý soubor pojmenován, patří k těm nejlepším… Co si ale budeme nalhávat – některé části jsou trochu prvoplánové a rozhodně se nejedná o vysokou literaturu. Jako oddechovka s trošku peprnějším obsahem je ale ideální. Děj hezky odsýpá, nikde se zbytečně nezdržuje… Ani se nenadějete a jste na konci. Spojení akce, magie, sexu a typických Kotletových hlášek prostě vytváří velmi čitelnou směsici, u které se pobavíte 🙂

A pokud nebudete mít Tomáše Koska dost, pokračování jeho příběhů, tentokrát už jako samostatný román, najdete v knihách Velké problémy v malém Vietnamu a Poslední tango v Havaně (o nichž si tu určitě dříve nebo později také přečtete ;-)).

Hodnocení


Příliš dlouhá swingers party – František Kotleta
Epocha, 2014, 288 stran
978-80-7425-233-4

Anotace

Tahle kniha není žádná selanka. Tahle kniha je literární swingers party plná démonů, prastaré magie, zombií, čarodějek, sukub, děsivých artefaktů, mocných sil z počátku věků a sexu. Spousty sexu. Ale taky akce a humoru. Jinak to František Kotleta ani neumí. 

Líbilo se vám? Sdílejte článek s ostatními!
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email
Print this page
Print