Novinky v Tyrkysové knihovničce (listopad 2017)

Nevím proč, ale před Vánoci mám standardně největší množství nových knih. V prosinci bych to ještě pochopila, to se sejdou narozeniny a Vánoce, ale listopad…? Asi to bude marným sháněním dárků – znáte ten pocit, kdy projdete X obchodů, stále nemůžete sehnat to, co hledáte nebo nepřichází žádná inspirace – tak to je přesně moment, kdy se vydávám do knihkupectví a je jedno jestli virtuálního nebo reálného 🙂

Všechno začalo objednávkou z Martinusu (protože Knižní šifra, že jo 🙂 ), která se nesla v duchu spíše odborných a populárně naučných knih. Z té první kategorie jsem si pořídila Bod zlomu od Malcoma Gladwella a Ve svém živlu od Kena Robinsona a Lou Aronica.

Z populárně-naučnější sekce mi padla do oka knížka Jak číst literaturu jako profesor od níž očekávám i pár rad pro řádky psané zde 🙂

Mozek je, stejně jako tělo, potřeba neustále trénovat a nenechat moc zahálet. Duševním tréninkem i mnoha zajímavostmi například pro zlepšení pozornosti a paměti, vás provede kniha Zdokonalte si mozek od Joela Levyho, která mi přistála v košíku také. A nebyla by to pořádná objednávka knih bez něčeho o jídle… Tentokrát padla volba na knihu O sýrech od anglické kulinářské publicistky Fiony Beckett.

Neoluxor na Hlavním nádraží v Praze je nejstrategičtěji umístěné knihkupectví ever. Každý týden tam tak 2x zabrousím při čekání na vlak domů a touhu odnést si něco nového přebije (občas) jen to, že mám doma plno nepřečtených knih. Tento měsíc padla volba na Ví o tobě

Z Knižního klubu mi do pošty dorazila krásná zimní young adultovka Sněží, sněží a thrillerová Beze stopy. Neodolala jsem ani další knize o jídle, resp. tentokrát nápojích a v knihovničce na mě tak čeká Čajové opojení.

Z KK samozřejmě i něco pro radost (a prý i relaxaci 🙂 ) – omalovánky pro dospělé mě nějak neberou, tak jsem si pořídila Inspirováno Zentangle a zkouším to jinou, o něco kreativnější cestou…

Knihy z období 2. světové války a holocaustu jsou mojí slabinou. Je dobré si připomenout, jak hrozné věci se děly a proč bychom se měli snažit, aby se už nikdy neopakovaly. Proto kniha Ženy z bloku 10 od Hanse-Joachima Langa, taktéž z Knižního klubu.

Poslední novinkou v naší knihovničce je první díl komiksu Tokijský ghúl, který vyšel jako knižní příloha aktuálního časopisu Pevnost. Komiksy nijak často nečtu (spíš vůbec), ale o to víc se na něj těším. Navíc je pořadí obrázků na přání autora vytištěno zprava doleva, aby se zachovala logická posloupnost jednotlivých kreseb, takže to bude výzva!

Jaké novinky se objevily ve vašich knihovničkách?