Novinky v Tyrkysové knihovničce (prosinec 2017)

Prosinec je standardně v Tyrkysové knihovničce díky narozeninám a Vánocům naditý novými knihami. V (teď už) loňském roce jich bylo skoro 30, takže jdu bez zbytečného zdržování na ně 🙂

Prvním prosincovým nákupem bylo thrillerové Ani slovo z Neoluxoru na pražském Hlavním nádraží (zase), které právě v tuto chvíli čtu a je napínavější než kšandy 🙂 Následoval předvánoční nákup dárků v Knihy Dobrovský pro naše okolí, který se samozřejmě neobešel bez něčeho do domácí knihovničky. Hry byly dárkem, ale ostatní nálož byla pro nás. Manžel si doplnil Kotletovu sbírku o Rázovou vlnu, já jsem neodolala Konci prokrastinace a společně jsme si pod stromeček pořídili trilogii Havraní kruhy od Siri Pettersen.

Mezi narozeninovými dárky jsem našla doplnění série s detektivem Peterem Grantem od Bena Aaronovitche – komiksovou Čarojízdu, Prokleté domovy a Záludné léto.

Recenzní výtisky ke mně našly cestu i v prosinci. Od nakladatelství Omega to bylo skvělé Blízko obzoru a Bounty, které doplnili Přísně tajná a Bledý jezdec. Z nakladatelství MOBA pak Anna Sacher a její hotel. Všechny už mám za sebou a můžete si o nich přečíst 🙂

Předvánoční soutěžení přineslo své plody v podobě výhry Ženy z kajuty č. 10, Smrtícího byznysu Hany Hindrákové a prvního dílu série Kladivo na čaroděje – Magie pro každého. Dorazila také dlouho očekávaná odměna v podobě podpořené knihy na Startovači – první a druhý díl série Než se pěšec stane králem od Vojtěcha Žáka. Jsem na ně zvědavá 🙂

Pod stromečkem bylo samozřejmě také hezky naježeno… Manžel dostal obrovskou bichli české fantastiky – Ve stínu říše a odbornou Revolvery & Pistole o historii i technologii těchto zbraní. Mně byl doma nadělen poslední zeměplošský příběh –  Pastýřská koruna a knižíšek od kolegyně z práce přinesl Dobrá znamení, ve kterých se spojili oblíbení autoři obou z nás (můj Pratchett a její Gaiman 🙂 ).

I mezi svátky jsem ještě stihla nákupy – v Neoluxoru (výjimečně ne na Hlavním nádraží, ale na Andělu) jsem pořídila Můru noční, předvánoční od Tima Burtona, abych se mohla zúčastnit výzvy Čtenářského klubu na ČBDB.cz. Lákavá 30 % sleva na vše v knihy Dobrovský pak přinesla hned 4 nové přírůstky – Dlouhou cestu na malou, rozzlobenou planetu, která si mě dostala už názvem, Listopadové motýly islandské autorky Audur Ava Ólafsdóttir, páté pokračování série Milénium Muž, který hledal svůj stín a Africkou zimu chirurga Lékařů bez hranic Tomáše Šebka.

A to je už opravdu vše! Pochlubte se v komentářích se svými předvánočními a vánočními úlovky a brzy na viděnou u lednového shrnutí 😉